Руски дрон е ударил къща в село Вирики, в Източна

...
Руски дрон е ударил къща в село Вирики, в Източна
Коментари Харесай

Руски дрон е ударил къща в Източна Полша

Руски дрон е блъснал къща в село Вирики, в Източна Полша, заяви Polsat News. Покривът на постройката и паркиран на парцела автомобил са били развалени, само че никой не е потърпевш.
 
През нощта, по време на широкомащабна офанзива в Западна Украйна, съветски дронове навлязоха над територията на страната и бяха свалени от бойни самолети на НАТО и полските Военновъздушни сили.
 
Полските военни оповестиха, че са свалили към 10 безпилотни летателни апарата при " невижданото нарушаване на въздушното пространство ".
 
" Останките от съветски дрон са паднали върху жилищна къща във Вирики ", заяви заместник-инспектор Анджей Фийолек от полицейското ръководство в Люблин. Все още не знаем точните подробности; не знаем дали самият дрон е паднал върху постройката и е развалил покрива и тавана, или дали са били парчета от дрона ", сподели кметът Мариуш Занко.
 
" От това, което запознат съм жителите, хората са чули детонацията и са видели полски изтребители. Ситуацията е много сложна и тревожна; в действителност има огромна угриженост измежду жителите ", добави той.
 
Според управляващите, остатъци на различен дрон са открити в Чешники, окръг Замошч. Операциите на полската и на съюзническата авиация, свързани с нарушаването на полското въздушно пространство, са завършили, само че напъните за разкриване тук-там, където може да са се разрушили навлезлите обекти, не престават, съобщи оперативното командване на полската войска.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР