„Росатом“ евакуира близо 100 души от Иран, нейни служители продължават да работят в иранската АЕЦ „Бушехр“
Руската енергийна корпорацията „ Росатом " е евакуирала близо 100 души от Иран, само че нейни чиновници остават в иранската АЕЦ „ Бушехр ". Това заяви през днешния ден съветската държавна компания, цитирайки изказване на изпълнителния си шеф Алексей Лихачов, съобщи Ройтерс.
Съединените щати и Израел започнаха през днешния ден удари против Иран. В отговор иранската войска разгласи, че е направила през днешния ден набези против четири американски военни бази в Близкия изток - в Катар, Бахрейн, Кувейт и ОАЕ.
„ Росатом " заяви, че е евакуирала децата на всички свои чиновници в Бушехр. Евакуирани са били и чиновниците, които не са нужни за поддържането на сериозните интервенции, както и всеки, който е поискал да напусне Иран - общо 94 души.
„ Ние непрекъснато следим обстановката и оценяваме рисковете. Ако е належащо, ще бъдат подхванати спомагателни ограничения в съдействие с Министерството на външните работи, с цел да се подсигурява сигурността на нашите чиновници ", съобщи Лихачов.
Той не даде спомагателни детайлности за обстановката в Бушехр, само че съобщи, че нуклеарните уреди „ не би трябвало да бъдат атакувани при никакви условия ".
Построената от Русия АЕЦ „ Бушехр " е единствената настояща атомна електроцентрала в Иран.
Миналата година съветският президент Владимир Путин сподели, че хиляди руснаци работят в атомната електроцентрала.
Съединените щати и Израел започнаха през днешния ден удари против Иран. В отговор иранската войска разгласи, че е направила през днешния ден набези против четири американски военни бази в Близкия изток - в Катар, Бахрейн, Кувейт и ОАЕ.
„ Росатом " заяви, че е евакуирала децата на всички свои чиновници в Бушехр. Евакуирани са били и чиновниците, които не са нужни за поддържането на сериозните интервенции, както и всеки, който е поискал да напусне Иран - общо 94 души.
„ Ние непрекъснато следим обстановката и оценяваме рисковете. Ако е належащо, ще бъдат подхванати спомагателни ограничения в съдействие с Министерството на външните работи, с цел да се подсигурява сигурността на нашите чиновници ", съобщи Лихачов.
Той не даде спомагателни детайлности за обстановката в Бушехр, само че съобщи, че нуклеарните уреди „ не би трябвало да бъдат атакувани при никакви условия ".
Построената от Русия АЕЦ „ Бушехр " е единствената настояща атомна електроцентрала в Иран.
Миналата година съветският президент Владимир Путин сподели, че хиляди руснаци работят в атомната електроцентрала.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




