Руската армия прегърна програма за бърза модернизацияМиналият февруари изображения на

...
Руската армия прегърна програма за бърза модернизацияМиналият февруари изображения на
Коментари Харесай

The National Interest: Руският бомбардировач Ту-160М „Бял лебед“ е хладнокръвен убиец

Руската войска прегърна стратегия за бърза рационализация
Миналият февруари изображения на съветския президент Владимир Путин, седнал на пилотската седалка на съветски стратегически бомбардировач с огромен обхват на деяние Туполев Ту-160М, обиколиха съветските обществени медии. Путин празнуваше обстоятелството, че именитото конструкторско бюро Туполев на Обединената авиостроителна корпорация от руската ера доста модернизира своя емблематичен бомбардировач „ Бял лебед “. Само преди няколко седмици съветските въздушно-космически сили получиха първия транш от тях, пише  (NI).

С напредването на войната в Украйна и стратегическото състояние на Русия става все по-крехко пред лицето на съпротивата на Запада, съветската войска прегърна стратегия за бърза рационализация, която не е нищо друго с изключение на зашеметяваща.

Оборудван с нови мотори NK-32-02, с регистрирана оптималната скорост от над 2,05 Маха, стратегическият бомбардировач със стреловидно крило с огромен обхват на деяние има напълно нов живот на именития си живот. Туполев резервира дизайна на крилото с променлива стреловидност, който носеше неговият предходник, което разрешава на птицата да се приспособява към дозвукови или свръхзвукови скорости. Нещо повече, комбинацията от неговия автентичен дизайн на крилото с променлива стреловидност, комбиниран с неговите мотори NK-32-02, Ту-160М Белите лебеди в този момент имат необикновено уголемен обхват на удар и маневреност, както и впечатляваща скорост.

По отношение на нейното въоръжение, Ту-160М е извънредно страхотна бойна птица, носеща до дванадесет крилати ракети, в това число серията Х-55 с нуклеарни благоприятни условия и по-новите крилати ракети с въздушно изстрелване с огромен обхват Х-101 и Х-102. Всеки от тези класове крилати ракети е осъвременен, с цел да включва усъвършенствани стелт характерности, като понижено радарно напречно сечение, което разрешава на тези оръжия да проникват по-надеждно в системите за противовъздушна защита на съперника. Неговият предшественик беше кадърен да употребява нуклеарни оръжия и Туполев подсигурява, че Ту-160М има повсеместен оръжеен потенциал, което значи, че тези птици могат да летят както с стандартни, по този начин и с нуклеарни оръжия в нейните бомбени отсеци.

Усъвършенстваните крилати ракети и гравитационните бомби разрешават задачи, които са разнородни и еднообразно смъртоносни за враговете на Русия.

Напредъкът на Туполев за Ту-160М включва голям брой механични усъвършенствания. По-важното обаче е, че Туполев е подобрил авиониката, навигацията и системите за електронна война (EW) на птицата. Самолетът към този момент разполага със стъклена пилотска кабина и неповторимо софтуерно съоръжение, като радарната система Novella NV1.70, както и съоръжение срещу заглушаване, което дава на водачите безумно количество ситуационна информираност и по-голяма дарба да проникват през противовъздушната защита на врага, с цел да правят убийства удари със своите здрави бордови муниции.

Ролята на Ту-160М в нуклеарната триада на Русия (която включва изстрелвани от подводници балистични ракети и наземни междуконтинентални балистични ракети) е основна. Способността на Белия лебед да изстрелва разнородни оръжия на дистанции на опълчване прави тази птица основен детайл в нуклеарното въздържане на Русия. Беше интелигентен ход на Москва да позволи програмата за рационализация, която Туполев искаше за своите Ту-160.

 

Историята на Ту-160М

Тези птици могат да бъдат проследени чак до бурните дни на Студената война. Когато Съветска Русия се разпадна, се разпадна и силата на руската военна машина. Правителството-наследник на Руската федерация се опита да резервира колкото се може повече от тази именита военна мощност.

Все отново индустриалната линия на Ту-160 е спряна през 1992 година като директен резултат от разпадането на Съюз на съветските социалистически републики. Москва в последна сметка възобнови производството на птиците през 2015 година, представяйки Ту-160М (който в последна сметка полетя през януари 2022 г.).

 

Значителен кандидат за Съединени американски щати

Ту-160М бяха демонстрирани в голям брой съветски зони на деяние, най-много в Арктика, район, който Москва посочи като своя стратегически най-важна зона от 2008 година Наистина, когато осведомих разследващия екип на Военновъздушни сили преди три години в взаимната база Маккорд, бях осведомен за прехващания, включващи Ту-160 край крайбрежията на Аляска, отбелязвайки забележителна ескалация от Русия през Арктика.

Вашингтон позволи забележителна неточност, като антагонизира постсъветския режим в Русия. Казаха ни, че руснаците към този момент нямат геополитическо значение и че елементарно могат да бъдат пренебрегнати и бутани.

Всъщност това съмнение образува основата на външната политика на Съединени американски щати в Евразия през последните тридесет години. Еволюцията на могъщия Ту-160М е единствено още един образец за това какъв брой неправилни са били тези догатки - и по какъв начин американците през днешния ден са станали по-малко безвредни заради това.

Брандън Дж. Уайчерт е старши редактор по национална сигурност в The National Interest, както и старши помощник в Center for the National Interest и помощник на Popular Mechanics, се съветва постоянно с разнообразни държавни институции и частни организации по геополитически въпроси.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР