Русия ще въоръжи космонавтите си със специален пистолет, за да

...
Русия ще въоръжи космонавтите си със специален пистолет, за да
Коментари Харесай

Русия ще въоръжи космонавтите си, за да ги предпази от диви животни при приземяването

Русия ще въоръжи космонавтите си със специфичен револвер, с цел да ги защищити от диви животни при приземяване в отдалечени и едва обитаеми региони на страната, съобщи Франс прес.

Агенцията цитира изказване на ръководителя на съветското галактическо ведомство Дмитрий Рогозин, предава Българска телеграфна агенция.

" Това оръжие е в развой на тествания. Предполагам, че до година и половина то ще бъде включено в комплекта на космонавтите ", съобщи ръководителят на " Роскосмос ". По неговите думи става дума за осъвременена версия на трицевен револвер, прочут от руското минало на страната. Оръжието ще бъде включено в спешния комплект на космонавтите, когато пилотираните полети ще бъдат реализирани от новия съветски космодрум, построен в Далечния изток.

" Приземяванията могат да станат в отдалечени и едва обитаеми местности, в горите и степта, и космонавтите са на мнение, че няма да бъде ненужно да разполагат с сходно оръжие ", разясни Рогозин. Пистолетът може да се употребява както за сигнализация, по този начин и за самоотбрана.

Пистолетът TP-82, който беше включен в избавителния комплект на космонавтите от 80-те години на предишния век, беше изтеглен от приложимост през 2007 година, напомня организацията. /БТА
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР