Русия изпраща гаубици от епохата на Сталин на фронтовата линия в Украйна
Русия изпраща гаубици от епохата на Сталин на фронтовата линия в Украйна. Русия е разположила стотици от своите 70-годишни гаубици на украинската фронтова линия, защото и Киев, и Москва губят доста количество съоръжение на бойното поле повече от две години след началото на войната.
Най-малко 65 от почти 665 съветски гаубици М-46 от 50-те години на предишния век са били извадени от складовете, с цел да бъдат употребявани на бойното поле в Украйна до февруари 2024 година
Това евентуално има за цел да компенсира загубите на артилерия, сочат данни на анализатора на OSINT в X (бивш Twitter) High_Marsed, представени за първи път от списание Forbes.
До лятото анализаторът на OSINT съобщи, че съветските военни „ евентуално са взели от склада към половината от складираните 130-милиметрови М-46 “.
Русия изпраща гаубици от епохата на Сталин на фронтовата линия в Украйна 19.07.24 18:04 НА ЖИВО – Димитър Главчев: Упреците към служебното държавно управление са несериозни, техниката е незадоволителна (ВИДЕО) 19.07.24 17:31 Васил Тончев пред SafeNews: На ход е президентът 19.07.24 16:54 Спират водата в столичен квартал в понеделник 19.07.24 16:48 Организация на обединените нации: В линията Газа се шири „ безредица “ 19.07.24 16:40
Russia deploys Stalin-era howitzers to Ukraine front lines https://t.co/i1u3kYxCL8 pic.twitter.com/QiwqDntQBx
— Newsweek (@Newsweek) July 18, 2024
Както Русия, по този начин и Украйна търпят обилни загуби на бойци и техника в хода на интензивните боеве в източната част на Украйна.
На 10 май Москва стартира атака в Харковска област, завземайки редица селища на североизточната граница на Украйна, само че от този момент напъните се забавиха. През януари анализатори на Defense Express, украинско издание за сигурност и защита, откриха фотоси, които демонстрират, че съветските сили са почнали да употребяват гаубици М-46 в продължаващата война, само че изданието съобщи, че не е ясно какъв брой от тях са били извадени от складовете.
„ Тези фотоси не ни разрешават да пресметнем евентуалния брой на оръдията М-46, които врагът е обезвредил. Можем единствено да отчетем обстоятелството, че съветските войски са пристъпили към изваждане на такава руска артилерийска система от складовете и са почнали интензивно да ги употребяват “, обявиха анализаторите, като прибавиха, че съветските военни имат на склад към 350 гаубици М-46.
Анализаторите обявиха, че оръжията се разполагат в Украйна, с цел да компенсират загубите на техника, които Русия е претърпяла във войната. Това се дължи и на техния обхват на пукотевица – до 27 километра с стандартен високоексплозивен снаряд и 37 километра при потребление на активно-реактивни снаряди.
Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна, който разгласява данни за загубите на съветски войски и техника като част от ежедневната си информация за войната, заяви, че Русия е изгубила 54 артилерийски системи през последните 24 часа, с което общият им брой е достигнал 15 465.
Москва е изгубила и 15 883 бронирани бойни машини, 8245 танка, 20 833 автомобила и цистерни с гориво, 361 военни самолета, 326 хеликоптера и 28 военни кораба в продължаващата война, оповестиха военните на Киев в своята актуализация в четвъртък.
В сряда съветското министерство на защитата заяви, че досега военните са унищожили
628 украински самолета, 277 хеликоптера, 27 709 безпилотни летателни апарата, 552 зенитно-ракетни системи, 16 602 танка и други бронирани бойни машини, 1 379 ракетни системи за залпов огън, 12 013 единици полева артилерия и минохвъргачки и 23 772 единици специфична военна техника.
Източник – Newsweek/Превод:SafeNews
Още вести четете в: Свят За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




