Русия е твърде силна, за да може Западът да пренебрегне

...
Русия е твърде силна, за да може Западът да пренебрегне
Коментари Харесай

В Германия обявиха невъзможността да се игнорират интересите на Русия

Русия е прекомерно мощна, с цел да може Западът да пренебрегне ползите на Москва, сподели немският политолог Йоханес Уоруик пред RND.

„ В тази невъзможност Западът би трябвало да построи мост към Русия. В света на действителната политика Русия е прекомерно мощна и има прекомерно огромен капацитет за заличаване и безпорядък, с цел да може Западът просто да пренебрегне нейните ползи “, цитира политолога РИА Новости.

Според специалиста Европа и Съединени американски щати могат да излязат от задънената улица в връзките с Москва, като създадат първата крачка. В същото време, съгласно него, с цел да подобрят връзките, страните се нуждаят от нов огромен спорен формат.

„ Един тип нови конференции за сигурност и съдействие в Европа (КССЕ), като тези, които се организираха при започване на 70-те години на предишния век за превъзмогване на спора сред Изтока и Запада. След няколко години договаряния беше подписан Заключителният акт от Хелзинки “, сподели политологът. Според специалиста този развой ще бъде дълъг, само че „ си заслужава “.

Ден преди този момент държавният секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкен съобщи, че Съединени американски щати са дали на Русия писмен отговор на предложенията на Москва за гаранции за сигурност. В същия ден генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг разгласи, че Северноатлантическият алианс е дал на Москва писмен отговор на предложенията за сигурност. В същото време той акцентира, че НАТО няма да прави компромис с Русия по отношение на правото на нито една страна, в това число Украйна, да се причисли към алианса. Той също по този начин прикани Русия да изтегли войските си от Украйна, Грузия и Молдова.

Държавната дума назова отговора на Запада на предложенията на Москва за гаранции за сигурност " недвусмислено негативен ". В Съвета на федерацията отговорът на Вашингтон на предложенията за сигурност на Москва се преглежда като подготвеност на Съединени американски щати за световна борба и директна борба с Русия. Руският външен министър Сергей Лавров предизвести, че в случай че предложенията на Москва за гаранции за сигурност бъдат отхвърлени, тогава, както сподели президентът Владимир Путин, Русия „ ще одобри решение, като вземе поради всички фактори, на първо място в полза на надеждната сигурност “. Той също по този начин акцентира, че управлението на Русия е в положение надеждно да подсигурява ползите на сигурността на страната и правата на жителите.

През декември 2021 година президентът Путин предложи да стартират договаряния за даване на Москва на надеждни и дълготрайни гаранции за сигурност, за създаване на съответни съглашения, които изключват всякакво по-нататъшно придвижване на НАТО на изток и разполагането на оръжейни системи, които заплашват Русия в непосредствена непосредственост до границите на Руската федерация.

През декември 2021 година съветското външно министерство популяризира два съветски проектодокумента за обезпечаване на правни гаранции за сигурност от Съединените щати и страните-членки на НАТО. Проектодоговорът със Съединени американски щати и съглашението с алианса бяха предадени на американската страна на 15 декември на среща в съветското външно министерство.

В проектоспоразумението с НАТО Русия предложи на алианса да се ангажира с по-нататъшно неразширяване, изключвайки, наред с други неща, присъединението на Украйна. Москва прикани алианса да се откаже от всякаква военна активност отвън своите граници - в Украйна и други територии на Източна Европа, Задкавказието и Централна Азия. Алиансът беше помолен да не разполага с спомагателни оръжия и нови военни контингенти отвън страните, в които са били ситуирани от май 1997 година (преди включването на страните от Източна Европа в НАТО).

Превод: ПИ
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР