Русия е симулирала атака с крилата ракета Калибър, изстреляна от

...
Русия е симулирала атака с крилата ракета Калибър, изстреляна от
Коментари Харесай

След "Циркон" Русия изстреля и ракета "Калибър" при учението в Баренцово море

Русия е симулирала офанзива с крилата ракета " Калибър ", изстреляна от нуклеарната подводница " Архангелск " в Баренцово море, по време на взаимните учения с Беларус " Запад-2025 ", съобщи Ройтерс, базирайки се на съветската новинарска организация " Интерфакс ".

Русия на Путин

Медведев: Ако НАТО пази украинското небе, значи оповестяване на война на РусияКремъл: Смъртта на Чарли Кърк е последица от поляризациятаРусия е изстреляла хиперзвукова ракета " Циркон " на обучение в Баренцово море

" В рамките на взаимното стратегическо обучение " Запад-2025 " подводните сили на Северния флот нанесоха ракетен удар с потребление на високопрецизни ракетни оръжия с огромен обхват по конвенционален съперник в Баренцово море. Практическата пукотевица с крилата ракета " Калибър " по морска цел беше изпълнена от подводно състояние от екипажа на атомния подводен ракетен крайцер " Архангелск ", заяви Министерството на защитата на Руската федерация, представено от ТАСС.

Противоподводната авиация на Северния флот е провела обучение по търсене и заличаване на атомна подводница на конвенционален съперник в Баренцово море, демонстрират фрагменти на съветското военно министерство в " Телеграм ". В огромното противоподводно мероприятие са били  задействани самолети от далечната противоподводна авиация Ту-142 и Ил-38, както и корабни противоподводни хеликоптери Ка-27М. 

Междувременно американски военнослужещи следиха през днешния ден взаимните военни маневри на Русия и Беларус.

https://youtube.com/shorts/EOaE0CC-aRA?si=RWPv3R8YKCT81ott

 

В ученията през вчерашния ден съветското министерство на защитата заяви, че е изстреляла и хиперзвукова крилата ракета " Циркон " по цел в Баренцово море.

Русия и Беларус започнаха в петък учението " Запад-2025 " на фона на напрежението с НАТО и два дни откакто Полша смъкна съветски дронове, навлезли във въздушното ѝ пространство. Ученията се организират на териториите на двете страни, както и в Балтийско и Баренцово море.

https://youtube.com/shorts/FulWvF2xqwo?si=K8dYyqxT0cby59r3

Ученията са планувани да продължат до 16 септември.  По време на тях ще се отработи планирането на потреблението и на нуклеарно оръжие, и " Орешник ", заяви през август министърът на защитата Виктор Хренин.

" Запад 2025 " са проява на мощ от Русия и близкия ѝ съдружник, отбелязва Ройтерс, като обръща внимание на обстоятелството, че ученията стартират в миг на огромно напрежение във войната на Русия против Украйна - два дни откакто Полша смъкна хипотетични съветски дронове, които нарушиха въздушното ѝ пространство.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР