Русия е разрушила напълно с два въздушни удара сградата на

...
Русия е разрушила напълно с два въздушни удара сградата на
Коментари Харесай

Русия разруши с въздушни удари сградата на областната управа в Херсон

Русия е разрушила изцяло с два въздушни удара постройката на Херсонската регионална държавна администрация. Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски, съобщи Укринформ, представена от Българска телеграфна агенция.

Зеленски акцентира, че тази постройка няма никакво военно значение в обществените мрежи и осъди умишленото ликвидиране на хора.

Ръководителят на Херсонската регионална държавна администрация Олександър Прокудин сподели от своя страна, че се ревизират " известията за жертви ", и добави, че трафикът в центъра на град Херсон е блокиран.

" Херсон. Сградата на регионалната държавна администрация. Руските военни я унищожиха изцяло. Два въздушни удара. Целенасочени удари, не инцидентни. Нямат никакъв боен смисъл. Те намерено унищожават хора.

Абсолютно заболели същества. Необходима е мощ, с цел да ги принуди да спрат да унищожават и убиват. И това е явно за всеки по света, който има такава мощ, само че до момента не я е употребявал в името на мира. За страдание, те не са я употребявали ", написа Зеленски.

По-рано Укринформ съобщи, че съветските въоръжени сили са пуснали в центъра на Херсон четири планиращи бомби и са ранили минимум трима души.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР