Румен Радев ще се срещне с Марк Рюте и Урсула фон дер Лайен
Румен Радев ще посети Брюксел за пръв път в ролята си на министър председател. Той ще организира диалози с ръководителите на НАТО и водещите европейски институции. В програмата му са включени срещи с генералния секретар на Алианса Марк Рюте, ръководителя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и ръководителя на Европейския съвет Антонио Коща.
Сред тематиките, които евентуално ще бъдат разисквани, са опциите пред България по Плана за възобновяване и резистентност, бъдещата многогодишна финансова рамка на Европейски Съюз, кохезионната политика и разширението на Съюза. Очаква се внимание да бъде отделено и на въпросите, свързани със сигурността и защитата.
В българската делегация вземат участие вицепремиерите Александър Пулев, Иво Христов и Атанас Пеканов, както и министрите на външните работи и на защитата Велислава Петрова и Димитър Стоянов.
Посещението в Брюксел идва след поредност от интернационалните срещи на Радев през последните дни. В сряда той беседва в Париж с френския президент Еманюел Макрон, а по-късно организира среща и с белгийския министър председател Барт де Вевер.
Преди седмица българският министър-председател беше в Берлин за диалози с немския канцлер Фридрих Мерц, като това беше първото посещаване на Радев в чужбина след встъпването му в служба.
·
Сред тематиките, които евентуално ще бъдат разисквани, са опциите пред България по Плана за възобновяване и резистентност, бъдещата многогодишна финансова рамка на Европейски Съюз, кохезионната политика и разширението на Съюза. Очаква се внимание да бъде отделено и на въпросите, свързани със сигурността и защитата.
В българската делегация вземат участие вицепремиерите Александър Пулев, Иво Христов и Атанас Пеканов, както и министрите на външните работи и на защитата Велислава Петрова и Димитър Стоянов.
Посещението в Брюксел идва след поредност от интернационалните срещи на Радев през последните дни. В сряда той беседва в Париж с френския президент Еманюел Макрон, а по-късно организира среща и с белгийския министър председател Барт де Вевер.
Преди седмица българският министър-председател беше в Берлин за диалози с немския канцлер Фридрих Мерц, като това беше първото посещаване на Радев в чужбина след встъпването му в служба.
·
Източник: boulevardbulgaria.bg
КОМЕНТАРИ




