Румъния вдигна два изтребителя F-16 в нощта на 19 май

...
Румъния вдигна два изтребителя F-16 в нощта на 19 май
Коментари Харесай

Тревога в небето до България: Вдигнаха изтребители F-16 

Румъния подвигна два изтребителя F-16 в нощта на 19 май поради извършена руска атака с дрон на украинска територия покрай границата с Румъния, която минава по поречието на река Дунав, написа

Споменава се, че в нощта на 19 май Букурещ е оповестил въздушна паника в региони покрай границата с Украйна и ускори военновъздушните си сили в отговор на по-нататъшните съветски удари по украинските пристанища на Дунав.  

Поради опасността от нарушение на въздушното пространство на страната, изтребителите са били издигнати в 01:45. В 02:05 ч. в граничния окръг Тулча е оповестена паника за въздушна паника.

По-късно Румъния разгласи, че не са регистрирани нарушавания на румънското въздушно пространство, а паниката беше анулирана в 2:57 ч.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР