Румъния победи Норвегия с 31-23 (18-12) в последния мач от

...

Румъния детронира Норвегия на Европейското по хандбал

Румъния победи Норвегия с 31-23 (18-12) в последния мач от група " D " на дамското европейско състезание по хандбал, което се организира във Франция. С този резултат нашите северни съседки съвсем несъмнено детронираха досегашните шампионки и ще влязат във втората фаза с 4 точки.

Франция не позволи поврат против Черна гора на Европейското по хандбал

Русия е единственият тим, който влиза с две победи в идната фаза

Норвежките позволиха втора загуба в шампионата. И до момента в който с Германия те отстъпиха с гол в последната минута, то против Румъния бяха изрично надиграни. Скандинавките играеха прекомерно бързо и счупиха гредите на непробиваемата в този мач румънска вратарка.

В другия мач в групата Германия се изтеза против Чехия за 30-28 (16-16) и продължава в идната фаза с 2 точки.

В упования с огромен интерес мач от група " C " Унгария съкруши Испания с 32-26 (19-14). През целия дуел маджарките преобладаваха и минути преди края разликата беше достигнала до 11 гола - 30-19. В последните минути победителките смъкнаха оборотите и резултатът доби относително почетен тип за иберийките.

В мач без значение Холандия разгроми новобранеца Хърватия с 34-23 (17-10) и е един от двата тима, с изключение на Румъния, без проваляне в шампионата.

Първите три отбора от група " C " и група " D " образуват нова група " 2 " от втората фаза на конкуренцията. Резултатите от досегашните срещи се придвижват напред.

6. Норвегия 0 точки 55:64

Първите два тима ще се класират за полуфиналите. Третият ще играе плeйоф за пето място.

Европейският първенец ще получи квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 година. Първите три тима без международния първенец Франция ще получат директни визи за Мондиала следващата година в Япония.