Рози в знак на признателност. За европейския ден на донорство

...
Рози в знак на признателност. За европейския ден на донорство
Коментари Харесай

Засадиха рози пред НДК в знак на признателност към донорите

Рози в символ на благодарност. За европейския ден на донорство и трансплантация, в градината на НДК бяха засадени нови рози.

Те са знак за признателност към донорите в България и техните фамилии.

Така броят на розите към този момент е 223, колкото са донорите в България за последните 16 години.

В засаждането се включи и здравният министър Стойчо Кацаров. Според него дребния брой на трансплантации у нас не се дължи на отвращение от страна на хората, а на организационни проблеми в лечебните заведения.

" Липсваше протокол, липсваха написани правила за това по какъв начин се прави оценката и по какъв начин се прави подреждането, в този момент има такива правила и те не могат да бъдат изменени. Предприели сме нужните организационни ограничения и сега работим по тези въпроси, тъй че в случай че си свършим добре работата, допускам, че в идната година или в идващите години броят на трансплантациите в нашата страна ще се удвои, и даже утрои ", сподели Кацаров.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР