Рома се върна на победния път в италианската Серия А

...

Драма в Италия: Рома обърна Лече с 2 гола в добавеното време

Рома се върна на победния път в италианската Серия А по допустимо най-драматичния метод.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо изоставаха с 0:1 до 91-ата минута на семейството си против Лече от XI кръг, само че в последна сметка завоюваха с 2:1.

Ромелу Лукаку пропусна дузпа още в 5-ата минута, само че се реваншира с надвит гол в 94-ата, откакто единствено 3 по-рано иранската запаса Сердар Азмун изравни за 1:1.

Лече поведе в 72-ата минута с втория гол за сезона на шведа Понтус Алмквист, който играе чартърен от Ростов.

Иначе мачът през днешния ден стартира отлично за Рома, като домакините получиха право да изпълнят дузпа още в петата минута.

Лукаку застана зад топката и стреля в левия низък ъгъл, само че вратарят на Лече Владимиро Фалконе извади топката по впечатляващ метод.

Преди това пропуски за домакините направиха Лукаку, Едоардо Бове и Пауло Дибала, само че в последна сметка всичко приключи сполучливо за римските „ вълци “.

Благодарение на триумфа Рома събра 17 точки, откакто в предходния кръг падна от Интер с 0:1 в Милано, до момента в който Лече остана без победа в 7-ми следващ дуел и е 11-и в подреждането с 13 пункта.
Източник: novsport.com