Рома победи Йънг Бойс с 3:1 в мач от 5-ия

...

Рома се справи с Йънг Бойс, спечели група А

Рома победи Йънг Бойс с 3:1 в мач от 5-ия кръг на груповата фаза в шампионата Лига Европа, където е и ЦСКА. Гостите приключиха дуела с 10 души след червен картон на Камара в 83-ата минута.

В 8-ата минута на дуела Бруно Перес от Рома извърши добре директен свободен удар, само че вратарят на гостите се оправи с заплахата. След още толкоз минути Педро пое пас в наказателното поле, стреля, само че вратарят на швейцарския отбор още веднъж избави.

Противно на логиката Йънг Бойс откри резултата, откакто Нсаме направи страховит пробив и се разписа във вратата на Лопес в 34-ата минута на дуела. До почивката Рома стигна до изравнително попадение. В 44-ата минута Борха Майорал от няколко метра матира стража на гостите, с цел да възвърне равенството след удар на Педро и избавяне на вратаря.

Калафиори стреля рисково към вратата на противника в 49-ата минута, за благополучие на гостите топката мина над гредата. Шест минути по-късно Мхитарян стреля рисково, само че вратарят на гостите Давид декор Балмос остави отбора си в дуела.

В 59-ата минута с отдалечен прецизен шут Калафиори даде задатък на "вълците " в резултата. Рома съумя да осъществя и трето попадение в съперниковата врата. В 81-ата минута Джеко простреля съперниковата врата с грациозен удар от въздуха от към 12 метра, а единствено две минути по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Камара.

След този триумф Рома е на първото място с 13 точки, а Йънг Бойс е на втората позиция със 7.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `