Рома победи с 3:0 гостуващия тим на Сампдория и с

...

Рома натупа класически 10 от Сампдория

Рома победи с 3:0 гостуващия отбор на Сампдория и с това прекъсна серията си от две поредни загуби в Серия " А ".

На стадион " Олимпико " във Вечния град гостите от Генуа удържаха нулевото тъждество дълго време, само че напъните им бяха попарени в 52-рата минута, когато Джейсън Мурийо бе изпъден от игра за втори жълт картон.

Останали с човек повече домакините от Рома не губиха повече време и започнаха да бележат във вратата на съперника си. В 57-мата минута Жоржиньо Вайналдум се разписа с глава след центриране на Неманя Матич от фаул.

В 88-мата минута Пауло Дибала постави точка на разногласието с гол от дузпа, а в добавеното време Стефан ел Шаарауи оформи крайния резултат.

С успеха Рома събра 50 точки и се изкачи на четвърто място в класирането с равни индикатори с третия Интер. Сампдория остава на предпоследното 19-о място след 28 изиграни кръга с 15 точки, на цели 10 от избавителния бряг.
 Специя и Салернитана приключиха наедно 1:1 в мач от Серия А