Рома написа история, след като победи с 1:0 Фейенорд и

...

Рома е първият шампион в Лигата на конференциите

Рома написа история, откакто победи с 1:0 Фейенорд и стана първият тим, който победи в новия шампионат на УЕФА Лигата на конференциите. Единственото попадение вкара Дзаниоло в 32-та минута.

Още в 15-та минута една от звездите на Рома Хенрих Мхитарян се контузи и беше сменен наложително от Серджо Оливейра.

В 32-та минута Манчини откри ужасно с дълъг пас в наказателното поле Николо Дзаниоло, който пое и с прекрасен удар откри резултата.

В 47-та минута Траунер можеше да изравни, само че топката срещна гредата.

В 51-та минута Фейенорд уцели още една греда. Тирел Маласия стреля отвън наказателното поле, Патрисио мазета със сетни старания, а топката срещна гредата.

До края на мача нидерландците пробваха да изравнят, само че това по този начин и не стана.

Така Рома за повторно в историята си завоюва европейски клубен шампионат след 1961 - когато победи в несъществуващия към този момент шампионат за Купата на панаирните градове. Рома стана и първият първенец в Лигата на конференциите.

Треньорът на римляните Жозе Моуриньо пък завоюва всички европейски клубни шампионати - той има успех на два пъти в Шампионската лига, един път в Купата на УЕФА и в този момент Лигата на конференциите.
Източник: trafficnews.bg