Рома и Фиорентина се класираха за 1/4-финалите на Купата на

...

Минимални победи изпратиха Рома и Фиорентина на 1/4-финалите на Купата на Италия

Рома и Фиорентина се класираха за 1/4-финалите на Купата на Италия след минимални победи.

" Римските вълци " се постановиха над Дженоа с 1:0 на стадион " Олимпико " в Рим.

През първото полувреме домакините имаха положителни благоприятни условия да открият резултата, само че до попадение по този начин и не се стигна. Хосеп Мартинес избави удар на Тами Ейбрахам, а Лоренцо Пелегрини стреля в напречната греда.

След паузата появилият се на почивката Пауло Дибала се трансформира в воин за столичани. Аржентинецът приключи пробива си с компактен удар от вътрешността на наказателното поле, с цел да подпечата триумфа за отбора си.

В идващия стадий от конкуренцията Рома ще се изправи против спечелилия от дуела сред Наполи и Кремонезе.

В другия дуел от вечерта Фиорентина победи Сампдория с 1:0.

Антонин Барак означи победното попадение за виолетовите с компактен удар. Лука Йович също изпрати топката в противниковата врата, само че голът бе анулиран поради засада. В края на дуела Хейсон Мурийо бе изпъден след втори жълт картон.

Фиорентина доближава тази фаза на Купата на Италия в шест от последните си седем участия в конкуренцията. На 1/4-финалите на шампионата Фиорентина ще мери сили с Торино, който победи Милан със същия резултат - 1:0.