Рома и Брайтън играят при 2:0 в първи мач от

...

НА ЖИВО: Рома - Брайтън 2:0, Лукаку удвои

Рома и Брайтън играят при 2:0 в първи мач от осминафиналите в Лига Европа. На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от срещата. В 13-ата минута Пауло Дибала откри резултата, а в 43-ата минута Ромелу Лукаку удвои.

Първата добра опция в мача се откри пред " вълците ". Във 2-ата минута Леонардо Спинацола проби отляво и центрира в наказателното поле, където Ромелу Лукаку надскочи бранител и нанесе удар, който Джейсън Стийл избави. Малко по-късно още веднъж белгиецът се озова на стрелкова позиция, само че шутира около вратата.

В 7-ата минута Симон Адингра се измъкна от Зеки Челик отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който рикошира в Евън Ндика и по-късно срещна гредата. Минута по-късно удар на Стефан Ел Шаарауи беше избавен от вратаря на " чайките ".

В 13-ата Рома поведе. Леандро Паредес със страховит пас разсече отбраната на гостите и изведе Пауло Дибала самичък против Стийл. Аржентинецът преодоля вратаря и прати топката във вратата. Първоначално голът беше анулиран поради засада, само че инспекцията на ВАР сподели, че такава няма и " вълците " бяха напред в резултата.

В 21-ата минута Ян-Пол ван Хеке насочи удар след центриране от корнер, който мина над вратата. Три минути по-късно Адигра още веднъж надигра Челик отдясно и центрира в наказателното поле, където Дани Уелбек надскочи Евън Ндика и насочи топката към левия ъгъл, само че Миле Свилар с крайник мазета. След половин час игра мощен шут на Пелегрини беше блокиран от Адингра.

В 36-ата минута Дибала откри с пета Челик отдясно. Турският десен бек подаде към Пелегрини, който проби през центъра и нанесе удар, който рикошира във Ван Хеке и излезе в корнер.

В 43-ата минута Рома удвои задатъка си. Люис Дънк сбърка отдясно на наказателното поле и разреши на Ромелу Лукаку да му отнеме топката. Белгиецът напредна и с мощен удар не остави шансове на Стийл.

В продължението на първата част Адингра центрира отдясно, а Уелбек надскочи Джанлука Манчини и насочи удар с глава, само че и този път Свилар съумя да избави и мазета в корнер.

Рома - Брайтън 2:0

1:0 Пауло Дибала (13)

2:0 Ромелу Лукаку (43)

Рома: Миле Свилар, Зеки Челик, Джанлука Манчини, Евън Ндика, Леонардо Спинацола, Браян Кристанте, Леандро Паредес, Лоренцо Пелегрини, Стефан Ел Шаарауи, Пауло Дибала, Ромелу Лукаку

Брайтън : Джейсън Стийл, Люис Дънк, Игор, Тарик Лампти, Ян-Пол Ван Хеке, Факундо Буананоте, Хулио Енсисо, Паскал Грос, Били Гилмур, Симон Адингра, Дани Уелбек