Рома е поредният 1/8-финалист във втория по сила европейски клубен

...

Рома си тръгна доволен от Белгия и продължава напред

Рома е следващият 1/8-финалист във втория по мощ европейски клубен шампионат - Лига Европа, откакто приключи 1:1 в гостуването си на Гент. Римляните завоюваха първия мач с 1:0 и с общ резултат 2:1 не престават напред.

Домакините започнаха с дейни дейности и създаваха няколко положения първоначално. В 25-ата минута обаче Безус центрира превъзходно и подаде на Давид, който откри резултата за белгийците. Рома бързо реагира и означи по този начин скъпия гол на непознат терен. Мхитарян проби и изведе Джъстин Клуйверт, който прати коженото кълбо в мрежата.

Това бе тежък удар за Гент, само че те продължиха да нападат. Давид бе покрай ново попадение, а до края на първото полувреме и Оджиджа можеше да вкара.