Емблематичен роден град на прага на невиждана криза - възрастните се страхуват за живота на децата
Родното място на Васил Левски може да остане без болница
Сериозно обществено напрежение в община Карлово, откакто стана ясно, че две от отделенията на общинската болница са застрашени от закриване поради липса на личен състав. Това се случва година, откакто стопираха ражданията в болничното заведение, защото педиатрите отхвърлят да съветват недоносени бебета поради прекомерно огромната си натовареност.
Д-р Нася Димитрова е единствен дежурен доктор за 11 деца в детското поделение на карловската болница.
" В момента имам повикване от незабавна помощ за консултация извън, имам дете, което при продължаваща коремна болежка, при ехограф излиза, че има запушен ляв уретер, и би трябвало да бъде приведено в Пловдив. Имам 3-месечно на врата, което преди малко идва за приемане ", сподели доктор Димитрова в ефира на бТВ.
След седмица в отделението ще останат единствено трима лекари. Подобна е обстановката и в инфекциозното поделение.
" Това, което като регламентиран стандарт се изисква за педиатрия, е най-малко 6 души - най-малко 4 със компетентност и двама без компетентност. Което безусловно не отговаряме на тези критерии ", изясни доктор Нася Димитрова, шеф на детско поделение, МБАЛ " Д-р Киро Попов " - Карлово.
" Работя тук от към 40 години. От 4 години съм пенсионер. И сега се тормозя за бъдещето на отделението. Не бих желала, в случай че с мен има здравословен проблем, това да прекъсне активността на отделението и жителите на общината да бъдат лишени от болнична помощ ", изясни доктор Анета Милушева, инфекциозно поделение, МБАЛ " Д-р Киро Попов " - Карлово.
" Натоварването е извънредно огромно. Невъзможно е нито да се вземе болничен съответно, нито отпуска. Всички имаме деца и фамилии ", споделя доктор Димитрова.
Лекарите не устоят и отхвърлят да поемат изключителни наряди. А това може да значи затваряне на болничното заведение.
" Болницата, в случай че решат да я затворят, нашите деца умират. Няма по какъв начин да отидем в Пловдив. Бедни сме ", споделя гражданка.
Болницата обслужва 65 000 души от общините Карлово и Сопот. За доста от тях лекуването в Пловдив е мъчно налично.
Сериозно обществено напрежение в община Карлово, откакто стана ясно, че две от отделенията на общинската болница са застрашени от закриване поради липса на личен състав. Това се случва година, откакто стопираха ражданията в болничното заведение, защото педиатрите отхвърлят да съветват недоносени бебета поради прекомерно огромната си натовареност.
Д-р Нася Димитрова е единствен дежурен доктор за 11 деца в детското поделение на карловската болница.
" В момента имам повикване от незабавна помощ за консултация извън, имам дете, което при продължаваща коремна болежка, при ехограф излиза, че има запушен ляв уретер, и би трябвало да бъде приведено в Пловдив. Имам 3-месечно на врата, което преди малко идва за приемане ", сподели доктор Димитрова в ефира на бТВ.
След седмица в отделението ще останат единствено трима лекари. Подобна е обстановката и в инфекциозното поделение.
" Това, което като регламентиран стандарт се изисква за педиатрия, е най-малко 6 души - най-малко 4 със компетентност и двама без компетентност. Което безусловно не отговаряме на тези критерии ", изясни доктор Нася Димитрова, шеф на детско поделение, МБАЛ " Д-р Киро Попов " - Карлово.
" Работя тук от към 40 години. От 4 години съм пенсионер. И сега се тормозя за бъдещето на отделението. Не бих желала, в случай че с мен има здравословен проблем, това да прекъсне активността на отделението и жителите на общината да бъдат лишени от болнична помощ ", изясни доктор Анета Милушева, инфекциозно поделение, МБАЛ " Д-р Киро Попов " - Карлово.
" Натоварването е извънредно огромно. Невъзможно е нито да се вземе болничен съответно, нито отпуска. Всички имаме деца и фамилии ", споделя доктор Димитрова.
Лекарите не устоят и отхвърлят да поемат изключителни наряди. А това може да значи затваряне на болничното заведение.
" Болницата, в случай че решат да я затворят, нашите деца умират. Няма по какъв начин да отидем в Пловдив. Бедни сме ", споделя гражданка.
Болницата обслужва 65 000 души от общините Карлово и Сопот. За доста от тях лекуването в Пловдив е мъчно налично.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




