Роджър Федерер се присъедини към Григор Димитров и Рафа Надал

...

И Федерер категорично в топ 8 в Шанхай

Роджър Федерер се причисли към Григор Димитров и Рафа Надал на четвъртфиналите на Шанхай.

Маестрото мина без никакви проблеми през дуела си против Александър Долгополов като за час и една минута игра победи украинеца с 6:4, 6:2.

Двубоят стартира с пробив още в първия гейм, а той бе задоволителен за триумфа в първата част. В нея швейцарецът бе съвършен на сервис гейм като единствените проблеми бяха в 10-ия, когато Долгополов имаше брейкбол за 5:5, само че ФедЕкс я отрази и затвори частта.

Във втората част Федерер увеличи още повече оборотите и стигна до пробив за 3:2. Седмият гейм бе същински маратон, в който любимецът осъществя втория си късмет за пробив, след което на собствен сервис се възползва от първия си мачбол за 6:2.

На четвъртфиналитеФедерер ще играе с Ришар Гаске, който победи мъчно сънародника си Жил Симон след 7:5, 6:7(5), 6:3.