Родители на загинали деца протестираха пред съда в Пловдив: 4 години чакаме справедливост“
Родители на деца, починали при произшествия, близки и жители се събраха на митинг пред Съдебната палата в Пловдив с гледище за по-бързо и дейно правораздаване. Поводът беше следващото съвещание по делото за гибелта на 21-годишния моторист Недялко Бакалски, умрял преди четири години при злополука в града.
Близките на младежа обявиха, че към този момент четири години чакат присъда, само че делото продължава да се отсрочва.
Майката на починалия, Лиляна Бакалска, разяснява, че фамилията е изгубило вяра процесът да завърши бързо.
„ От 4 години чакаме присъда, само че тя по този начин и не идва. Постоянно има отлагания, необявяване на движимости лица, трикове на юриста на подсъдимия, бавене, тромаво правораздаване. “
Семейството упорства за ефикасна присъда.
„ Настояваме за ефикасна присъда и не за възмездие или за нещо друго, а от обич към моя наследник и поради това той и неговата памет да получи покой там горе. Настояваме да бъдат давани присъдите бързо. “
Според нея е неприемливо делото да продължава толкоз дълго без дефинитивно решение.
„ Не може, това не е човешко — 4 години да изтъркаме тук плочките на съда и да няма никаква присъда. “
Бакалска съобщи още, че подсъдимият не е поел отговорност за случилото се.
„ Подсъдимият не признава виновност, не изрича никакво страдание, никакво разкайване, а в противен случай — даже се пробва по всевъзможен метод да изкара надали не сина ми отговорен. “
На митинга участваха и представители на съдружие „ Ангели на пътя “. Основателят на организацията Петя Иванова съобщи, че сходни случаи не са единични.
„ За страдание тя не е единствената и ние толкоз години обратно — сдружението е основано през 2020 година импровизирано — за това се борим: за бързо и заслужено правораздаване. “
Вижте повече в директното включване на Антоанета Андреева
Близките на младежа обявиха, че към този момент четири години чакат присъда, само че делото продължава да се отсрочва.
Майката на починалия, Лиляна Бакалска, разяснява, че фамилията е изгубило вяра процесът да завърши бързо.
„ От 4 години чакаме присъда, само че тя по този начин и не идва. Постоянно има отлагания, необявяване на движимости лица, трикове на юриста на подсъдимия, бавене, тромаво правораздаване. “
Семейството упорства за ефикасна присъда.
„ Настояваме за ефикасна присъда и не за възмездие или за нещо друго, а от обич към моя наследник и поради това той и неговата памет да получи покой там горе. Настояваме да бъдат давани присъдите бързо. “
Според нея е неприемливо делото да продължава толкоз дълго без дефинитивно решение.
„ Не може, това не е човешко — 4 години да изтъркаме тук плочките на съда и да няма никаква присъда. “
Бакалска съобщи още, че подсъдимият не е поел отговорност за случилото се.
„ Подсъдимият не признава виновност, не изрича никакво страдание, никакво разкайване, а в противен случай — даже се пробва по всевъзможен метод да изкара надали не сина ми отговорен. “
На митинга участваха и представители на съдружие „ Ангели на пътя “. Основателят на организацията Петя Иванова съобщи, че сходни случаи не са единични.
„ За страдание тя не е единствената и ние толкоз години обратно — сдружението е основано през 2020 година импровизирано — за това се борим: за бързо и заслужено правораздаване. “
Вижте повече в директното включване на Антоанета Андреева
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




