Роденият в България вратар на Ню Йорк Рейнджърс Алекс Георгиев

...

Алекс Георгиев допусна трета загуба за сезона в НХЛ

Роденият в България вратар на Ню Йорк Рейнджърс Алекс Георгиев позволи трета загуба в четири мача през сезона в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), откакто той и неговият отбор отстъпиха с 4:5 на гостуващия Питсбърг Пенгуинс.

Final in OT.

Back here on Monday.
— New York Rangers (@NYRangers)
Загубата, която е под номер шест за Рейнджърс през сезона пристигна след продължение, което най-малко им донесе една точка за класирането в Източната дивизия на НХЛ. Първото попадение в дуела падна 7:39 след неговото начало, като Джейсън Зукър откри резултата за гостите на Пенсилвания. 6:13 по-късно Брендън Лемю изравни, само че 40 секунди преди края на първата част Брендън Танев още веднъж изведе Питсбърг напред в резултата.

Kevin Rooney picked a good time for his first as a Ranger.
Вторият интервал стартира мощно за Рейнджърс, като 7:20 след неговото начало Кевин Рууни още веднъж изравни резултата при игра с човек по-малко. Играта гол-за-гол продължи и 18 секунди преди средата на постоянното време Каспери Капанен още веднъж изведе Пенгуинс напреди. До края на интервала, домакините обърнаха статуквото и с голове на Крис Крейдър и Артеми Панерин (при игра с човек повече), се отдръпнаха на втората отмора с гол преднина.

IYKYK.
В третата част падна единствено едно попадение, като то бе дело на Джейк Генцъл, който се разписа 42 секунди преди средата на частта. С това си попадение крилото на Питсбърг прати дуела в продължение, където Хлапето Сидни Кросби донесе триумфът на гостите 2:27 след неговото начало.

Captain Crosby OT magic

Here's your Shot of the Night.
— Pittsburgh Penguins (@penguins)
Алекс Георгиев приключи дуелът с 29 отразени шайби, само че и това не бе задоволително за Рейнджърс да надделеят на Кросби и компания. Георгиев бе съвършен при играта с човек по-малко и в четирите такива интервала за неговия отбор, той не позволи нито едно попадение.

Sidney Crosby's overtime goal marks the 18th of his career, passing Ilya Kovalchuk for sole possession of third-place on the NHL's all-time list.
— Penguins PR (@PenguinsPR)
В класирането с Източната дивизия на НХЛ, Рейнджърс заемат последното осмо място с 6 точки, след 2 победи и 6 загуби, 2 от които след продължение или дузпи. Питсбърг пък са четвърти с 11 точки, след 5 победи и 3 загуби, 2 от които след продължение или дузпи.

Двата тима още веднъж ще се изправят между тях в Maddison Square Garden в понеделник вечер.
Снимки: ©Getty Images