Роберто Карбайес Баена поднесе голямата изненада в . Испанецът елиминира

...

Карбайес Баена изхвърли Руне от US Open

Роберто Карбайес Баена сервира огромната изненада в. Испанецът отстрани четвъртия подложен Холгер Руне след 6-3, 4-6, 6-3, 6-2. Това е първа победа за 30-годишния Баена над играч от топ 10. Досега той имаше 13 несполучливи опита.

20-годишният Руне, който доближи до четвъртфинал на Ролан Гарос и на Уимбълдън през тази година, е в топ 5 на ранглистата за първи път в кариерата си. Загубата обаче е втора подред за него на твърда настилка.

Карбайес Баена в никакъв случай не е прекосявал втори кръг на US Open. Освен това в никакъв случай не е стигал и повече от трети кръг в Големия шлем – той го направи тази година на Уимбълдън.

Днешната среща продължи 2 часа и 38 минути. В първия сет испанецът стартира с два пробива. После Руне взе втория сет, само че по-късно Карбайес Баена наложи своя темп. Той беше изключително безапелационен в четвъртата част, когато не позволи нито една опция за пробив.

Шампионът от 2020-ата година Доминик Тийм се наложи над Александър Бублик в три сета – 6-3, 6-2, 6-4. Австриецът, който загуби предходните си седем мача от Големия шлем, във втория кръг ще с Бен Шелтън. Американецът в профил Педро Качин след 1-6, 6-3, 6-2, 6-4.

Адриен Манарино отстрани Йосуке Ватануки след 7-5, 6-7(3), 6-3, 7-5. Алехандро Давидович Фокина се оправи с Маркос Хирон след 6-4, 6-4, 6-2.

Унгарецът Фабиан Марожан пък отстрани френския деец Ришар Гаске в пет сета. Франсис Тиафо нямаше проблеми със 17-годишния Лърнър Тиен – 6-2, 7-5, 6-1.
Източник: flashnews.bg