Рилски спортист взе преднина от четири точки на върха в

...

Рилски спортист победи категорично Балкан и дръпна на върха

Рилски състезател взе преднина от четири точки на върха в класирането на Националната баскетболна лига (НБЛ) след безапелационна победа с 83:68 (23:15, 25:23, 18:9, 17:21) против Балкан в " Арена Ботевград ". Тимът от Самоков е с 24 точки, следван от Левски с 20, Спартак Плевен, Балкан и ЦСКА с по 19 и други.

Христо Захариев вкара първия панер в мача за Балкан, само че от този миг насетне Рилски състезател доминираше. Гостите означиха идващите шест точки и общо 12 от 14, с цел да завършат първата четвъртина в " Арена Ботевград " с преднина от осем.

Рилски състезател усили задатъка си с още две точки на полувремето, а Балкан се срина в третата четвъртина. В самото начало Васил Попов и Еван Бати нанизаха по една пукотевица от тройката и гостите направиха серия от девет безответни точки. Мачът приключи с 15 преднина за самоковчани.

Димаджио Уигинс приключи със 17 точки и девет битки за Рилски състезател, а Йордан Минчев добави още 15/5 за успеха. Най-резултатен за Балкан бе Калвин Годфри с 14 точки, само че неговият тим вкара единствено 39 % от стрелбите от игра.

По-рано ЦСКА победи със 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11) Шумен и се изравни със Спартак и Балкан на третото място. Зейн Ноулс вкара 20 точки и завоюва девет битки за " алените ", а Николай Георгиев записа дабъл-дабъл за гостите с 18/11.