Рилски спортист се върна на победния път след загубата от

...

Фантастичен Георгиев върна Рилски към победите

Рилски състезател се върна на победния път след загубата от Левски Лукойл преди седмица. Самоковци се оправиха вкъщи със Спартак (Плевен) с 91:75 и по този начин към този момент имат шест победи и единствено проваляне, до момента в който за плевенчани това бе четвърто следващо проваляне и общо пето от началото на сезона в общо седем мача.

Резултатна първа четвърт даде на домакините преднина от 28:19 след 10 минути в “Арена Самоков”, а в последвалата част и двата тима не демонстрираха огромна успеваемост в нахлуване, отбелязвайки си общо 27 точки, като гостуващия отбор понижи изоставането си до 40:34 на почивката.

В третия интервал Рилецо пречупи Спартак дефинитивно, печелейки тази част с 11 точки разлика (26:15) и стартирайки последните 10 минути с задатък от цели 17 - 66:49. След последната сирена на таблото бе изписан резултат от 91:75 в интерес на играчите на Людмил Хаджисотиров.

Златин Георгиев бе приказен и имаше голям принос за триумфа на своя отбор. Той наниза 30 точки, в това число от 4/6 тройката. Антъни Гуджино с 18 и Джейлън Дженкинс с 12 бяха другите топреализатори за Рилски.

Константин Коев и Николай Маринов нанизаха надлежно 25 и 22 за Спартак.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 91:75 (28:19, 12:15, 26:15, 25:26)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Юджийн Харис, Мартин Маринов, Златин Георгиев, Антъни Гуджино, Джейлън Дженкинс (Димитър Маринчешки, Евгени Хаджирусев, Мирослав Васов, Йордан Бозов, Артър Едуардс)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев, Радослав Кочев, Константин Коев, Денислав Вутев, Николай Върбанов (Тодор Тодоров, Николай Маринов, Георги Бързаков, Никола Ангелов, Михаил Цонков)