Риека допусна сензационна загуба при гостуването си на застрешения от

...

Риека се сгромоляса без Божинов

Риека позволи сензационна загуба при гостуването си на застрешения от изпадане Рудеш с 2:4 в мач от 29-ия кръг на шампионата в Хърватия. Българинът Валери Божинов остана отвън групата на гостите.

Двубоят предложи същинско представление за почитателите с шест гол и два червени картона. Домакините поведоха с 2:0 единствено пет минути след началото на срещата. Тони Боревкочив откри резултата във 2-ата минута, а Карло Каменар удвои в 5-ата. Араужо Хебер върна едно попадение с 35-ата минута, като в началото попадението бе анулирано от основния арбитър Дарио Бел, само че минута по-късно голът бе зачетен.

Марио Будимир още веднъж възобнови задатъка от два гола на домакините от Загреб в 49-ата минута. Домагой Павичич пък бе прецизен за 3:2 в 61-ата.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 65-ата минута, откакто Дарио Жупарич си създаде втори жълт и надлежно червен картон. Домакините пък получиха дузпа, а Будимир бе прецизен от "бялата точка ", оформяйки за крайното 4:2.

Риека също остана с 10 играчи на терена, откакто три минути преди края на срещата Маркус Павич бе изпъден след получен втори жълт картон.

Така Риека отава на трета позиция в класирането с 54 точки, а втори е Хайдук (Сплит) с 55 и мач по-малко. Лидер е Динамо Загреб с 63 точки. Рудеш пък е осми с 26.