Резултатът в мача бе открит в 40-ата минута. Тогава Свеня

...

Германия си уреди среща с Англия на Уембли на финала на Европейското за жени

Резултатът в мача бе открит в 40-ата минута. Тогава Свеня Хут центрира отдясно и прати топката към точката на дузпата, където Поп изпревари директния си надзирател и от въздуха засече кълбото в мрежата за 1:0.

Франция бързо се окопити и в края на първата част възвърне равенството. Това стана след автогол на вратарката на Бундестима Мерле Фромс. Кадидиату Диани насочи мощен шут от отдалеченост, топката срещна гредата и рикошира в гърба на вратарката, с цел да влезе във вратата за 1:1.

Германия обаче стигна до триумфа в 76-ата минута с втори гол на Поп. И този път бе повторена комбинацията от първия гол. Хут центрира в наказателното поле, а капитанката този път с глава порази вратата за 2:1.

Така Германия се класира на финала, където ще опита да завоюва 9-ата си европейска купа в типичен конфликт с Англия. " Трите лъва " пък мечтаят за първи триумф след двете втори и двете трети места в историята си досега.