Решението за приемането ни в Шенген е един позитивен знак.

...
Решението за приемането ни в Шенген е един позитивен знак.
Коментари Харесай

Проф. Владимир Чуков: Конфликтите в Близкия изток разяждат и Европа

Решението за приемането ни в Шенген е един положителен знак. Първо би трябвало да създадем един разбор за какво 12 години бяхме отвън Шенген. Нормално е опозицията да е недоволна. Това съобщи арабистът проф. Владимир Чуков в предаването „ Лице в лице ” по БТВ.

Той акцентира, че по Дъблинското съглашение сме длъжни и ще приемем мигранти. „ Ние и Румъния трябваше да се обединим и да се борим дружно за по-бързото ни приемане в Шенген. Ето румънците пресметнаха какви са пропуснатите изгоди за тях от неприемането им в Шенген. Това е разликата в манталитета. Трябва да го схванат, че седейки си спокойно, нещата няма да станат ”.

Марк Рюте е евентуалният идващ началник на НАТО, предвижда проф. Чуков.

„ Това, което следим в Близкия изток е мощно обезпокоително. На този стадий нямаме бежанци, само че следим мощно разтрисане на Европа. Конфликтите в Близкия изток разяждат и Европа. Събитията в Газа са такива, когато в Европа си отидоха англичаните с Брекзит. До тогава нямаха нищо срещу нас и разширението на Шенген ”, разясни анализаторът.

„ Този атентат, който се случи, е най-кървавият в историята на Иран. Прокрадва се, че най-вероятно атентатът е изработен на същата дата, на която бе убита Махса Амини. Това са вътрешни проблеми на Иран, само че режимът се пробва да разшири спора. Съмнявам се, че в миналото ще излезе цялата истина ”, счита проф. Владимир Чуков.

„ Войната в Украйна е прекомерно мъчителна за нас. Виждате какво стана с демонтажа на Паметника на Съветската войска. Има кръгове в България, които се надяват да има победа за Русия. Ние не сме най-тежкият случай – погледнете балтийските републики. За тях Путин споделя, че са част от Русия ”, сподели още той.

Последвайте канала на
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР