Великобритания „раздразнена“ от решението на ЕС да отложи ключова среща след оставката на Киър Стармър
Решението на Европейски Съюз да отсрочи планувана среща на върха с Англия идващия месец е провокирало неодобрение в Лондон, до момента в който Брюксел изчаква идването на проевропейски настроения Анди Бърнъм на „ Даунинг стрийт “, с цел да пренареди връзките след Брекзит.
След като Киър Стармър разгласи оставката си в понеделник, ръководителят на Европейския съвет Антониу Коща съобщи, че срещата на 22 юли ще бъде отсрочена, с цел да може Европейски Съюз да работи с „ наследника “ на английския министър председател, написа.
Ходът е изненадал и подразнил държавното управление на Стармър, съгласно двама участници в договарянията.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




