Република Корея два пъти е настоявала с ноти Виолета Сечкова

...
Република Корея два пъти е настоявала с ноти Виолета Сечкова
Коментари Харесай

Южна Корея два пъти искала Вили Сечкова да ѝ стане почетен консул

Република Корея два пъти е упорствала с ноти Виолета Сечкова да ѝ стане почетен консул. До второто искане се е стигнало, откакто първия път документите са били върнати поради дребни грешки.

Това излиза наяве от отговори на Министерството на външните работи до уеб страницата Клуб Z. Повод за тях е гласуваното на вчерашното съвещание на Министерски съвет решение Сечкова да стане почетен консул на Южна Корея в Пловдив.

 Виолета Сечкова ще е почетен консул на Република Корея в Пловдив Виж още

Бившата манекенка и телевизионна водеща Виолета Сечкова е притежател на " Синопойнт " ЕООД - формалния представител на корейския техногигант Samsung в България.

Първата нота с настояването е била изпратена на 9 юли 2020 година, само че се оказало, че има пропуски в данните за кандидатката, консулския й окръг и адреса на нейната бъдеща канцелария. След отстраняването на всички процедурни спънки Република Корея изпраща втора нота на 29 октомври, съпроводена с публично писмо от южнокорейската външна министърка Канг Кьонг-хуа, в което тя показва " цялостна религия в качествата и интегритета " на госпожа Сечкова.

В дипломатическата процедура от дълго време е признато страните да дефинират разнообразни локални лица за почетни консули, а извънредно недопустимо е приемащата страна да не даде единодушие - това е знак за разтягане на двустранните връзки. Допустим е отвод в изключителни условия, в случай че личността да вземем за пример заплашва националната сигурност на приемащата страна. Категорично не България избира непознатите почетни консули, а съответната страна, която ги назначава, разясниха дипломатите.

Почетните консули имат стеснен имунитет, т.е. под отбрана попадат техните канцеларии и те самите при осъществяване на отговорностите им. Ако обаче извършат закононарушение от общ темперамент, това не ги освобождава от наказателна отговорност. България бе лишила даже привилегиите им да поставят на колите си червени номера през 2016 година, само че след обжалване Върховният админстративен съд им ги върна. Това обаче не значи, че те могат да нарушават разпоредбите за придвижване, просто санкциите и фишовете им идват от КАТ първо в Министерство на външните работи, откъдето им се препращат за заплащане.
Източник: dir.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР