Рен загуби с 1:2 като гост срещу Клермон в мач

...

Рен допусна поражение като гост на Клермон

Рен загуби с 1:2 като посетител против Клермон в мач от ранната стратегия от 18-ия кръг във френското състезание.

Арно Калимуендо вкара за гостите четвърт преди края, изравнявайки резултата. Нападателят Грейон Кией откри головата сметка в дуела след 31 минути игра, до момента в който халфът Йоан Гастиен означи решителното попадение, осигурявайки успеха в интерес на домакините в петата минута на спомагателното време.

Рен приключи мача в понижен състав. Бенжамен Буригот получи второ публично предизвестие и беше отхвърлен от терена в 77-ата минута, а единствено 6 минути по-късно бранителят и негов съотборник Вармед Омари също видя аления цвят на картона.

Рен е на четвърта позиция в класирането в Лига 1 с 34 точки, до момента в който Клермон заема девето място с актив от 25 точки.

В различен мач от кръга Тулуза разгроми като посетител с 5:0 застрашения от изпадане отбор на Оксер, до момента в който Нант и Олимпик Лион не си вкараха голове и направиха тъждество 0:0.

По-късно довечера първенецът Пари Сен Жермен приема Анже, до момента в който Олимпик (Марсилия) гостува на Троа.

Мачове от 18-ия кръг на френското състезание по футбол: Аячо - Реймс 0:1 Оксер - Тулуза 0:5 Брест - Лил 0:0 Клермон - Рен 2:1 Нант - Олимпик (Лион) 0:0.