Рен продължава с отличната си форма в Лига 1. В

...

Рен се изкачи на третото място в Лига 1

Рен продължава с отличната си форма в Лига 1. В отсрочен дуел от 12-ия кръг отборът се наложи с 1:0 като посетител над Ним и по този метод се изкачи на третото място в класирането.

В момента Рен има 36 точки, което е с пет пункта по-малко от втория Марсилия.

През първата част двата тима предоставиха равностойна игра като дейностите на терена най-вече се развиваха в централната част.

Домакините изчакваха противника си, до момента в който гостите се сблъскваха със защитната стена построена от Ним.

В 64-ата минута една неточност се оказа съдбовна, когато Пабло Мартинес „ асистира “ с глава на Адриен Хюну, който елегатно от въздуха засече в мрежата на Регжи Гуртне.

До края на мача Ним не съумя да заплаши отбраната на Рен и гостите се поздравиха с триумфа.

По този метод домакините остават в зоната на изпадащите, заемайки 19-ото място в Лига 1.

В различен отсрочен мач Амиен и Реймс приключиха при тъждество 1:1. Гостите откриха резултата в добавеното време на първата част посредством Дерек Кутеса. Домакините излязоха доста мобилизирани през втората част и това даде резултат в 54-ата минута, когато Муса Конате изравни резултата.

Амиен продължава да бъде в зоната на изпадащите на две точки зад 17-ия Метц, до момента в който Реймс е 8-и с 29 пункта.