Ремонтът на ул. „Петър Стоев" влиза във финална фаза? Обещаха нов срок след 15 май
Ремонтът на ул. „ Петър Стоев ” в регион „ Южен ”, който е част от огромния план за Южния обходен колектор, навлиза в своята крайна фаза. Това съобщи пред кореспондент на TrafficNews Бончо Бонев от компанията реализатор „ Парсек Груп ”. Потърсихме изпълнителят, с цел да разберем какво се случва и по кое време ще завърши ремонтът след голям брой сигнали от пловдивчани за влошеното положение на улицата и появяването на рискови дупки по настилката.
Прочетете още
Въпреки че дейностите стартираха още през 2022 година и периодите бяха променяни неведнъж, упованията са обектът да бъде изцяло подготвен до два месеца, съобщи Бонев.
Припомняме, че през декември предходната година трасето влезе в заглавията на медиите, откакто автомобил пропадна в дупка, отворила се на улицата. В момента жители алармират, че положението на пътната настилка още веднъж е влошено – след всеки дъжд се отварят нови дупки, които затрудняват придвижването и основават предпоставки за произшествия.
Според Бончо Бонев настоящото положение на улицата се дължи на обстоятелството, че тя към момента не е приключена с заключителен слой настилка. Той посочи, че положените досега пластове са краткотрайни.
„ Улицата не е приключена. Асфалтът е битомизирана баластра и биндер, т.е. неплътна асфалтова примес. Предстои промяна на равнища и полагане на плътна примес, “ изясни Бонев.
Изпълнителят уточни, че завършването на ул. „ Петър Стоев ” е обвързано с връзката ѝ с бул. „ Македония ”. В момента се изготвят нови графици, които ще внесат по-голяма изясненост след средата на месеца.
„ В момента създаваме нови графици, които може би ще ги актуализираме до 15 май и тогава ще имаме към този момент съответен период. Следващите месец-два, най-много три ще бъде приключено... За целия „ Петър Стоев “ – до месец-два най-късно, “ съобщи той, като акцентира, че не може да се ангажира с съответна дата преди 15 май.
По отношение на сигналите за съществени дупки, които тормозят пловдивчани, Бонев пое ангажимент за инспекция на терен още при започване на идната седмица.
„ Ще обърна внимание на сигнала ви и още в понеделник някой да ги прегледа и в случай че в действителност са рискови за употреба, ще ги довършим, ще ги поправяме, “ увери той.
Остава жителите на „ Кючук Париж ” да се надяват, че този път новите графици ще бъдат спазени и дълго проточилият се ремонт ще завърши в обещания период.
Прочетете още
Въпреки че дейностите стартираха още през 2022 година и периодите бяха променяни неведнъж, упованията са обектът да бъде изцяло подготвен до два месеца, съобщи Бонев.
Припомняме, че през декември предходната година трасето влезе в заглавията на медиите, откакто автомобил пропадна в дупка, отворила се на улицата. В момента жители алармират, че положението на пътната настилка още веднъж е влошено – след всеки дъжд се отварят нови дупки, които затрудняват придвижването и основават предпоставки за произшествия.
Според Бончо Бонев настоящото положение на улицата се дължи на обстоятелството, че тя към момента не е приключена с заключителен слой настилка. Той посочи, че положените досега пластове са краткотрайни.
„ Улицата не е приключена. Асфалтът е битомизирана баластра и биндер, т.е. неплътна асфалтова примес. Предстои промяна на равнища и полагане на плътна примес, “ изясни Бонев.
Изпълнителят уточни, че завършването на ул. „ Петър Стоев ” е обвързано с връзката ѝ с бул. „ Македония ”. В момента се изготвят нови графици, които ще внесат по-голяма изясненост след средата на месеца.
„ В момента създаваме нови графици, които може би ще ги актуализираме до 15 май и тогава ще имаме към този момент съответен период. Следващите месец-два, най-много три ще бъде приключено... За целия „ Петър Стоев “ – до месец-два най-късно, “ съобщи той, като акцентира, че не може да се ангажира с съответна дата преди 15 май.
По отношение на сигналите за съществени дупки, които тормозят пловдивчани, Бонев пое ангажимент за инспекция на терен още при започване на идната седмица.
„ Ще обърна внимание на сигнала ви и още в понеделник някой да ги прегледа и в случай че в действителност са рискови за употреба, ще ги довършим, ще ги поправяме, “ увери той.
Остава жителите на „ Кючук Париж ” да се надяват, че този път новите графици ще бъдат спазени и дълго проточилият се ремонт ще завърши в обещания период.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




