Режимът в Техеран твърди, че има ресурс да води войната

...
Режимът в Техеран твърди, че има ресурс да води войната
Коментари Харесай

Колко време Иран може да води война с Израел и САЩ и какви ракети има?

Режимът в Техеран твърди, че има запас да води войната с тези темпове, с които се бори от 28 февруари, най-малко още половин година.

Новият боен спор в Близкия изток стартира, откакто Израел и Съединени американски щати нанесоха удари по Техеран.

По разнообразни разследващи данни преди войната Иран е имал към 2000 ракети с дребен обхват – до 1000 километра, и междинен обхват – до 2000 километра. Месечно се създават и по 4-5 хиляди дрона „ Шахид “.

Не е ясно обаче какви са загубите за иранската военна промишленост за близо две седмици израелски и американски удари, предава бТВ.

Ракетният боеприпас е разнороден. „ Шахаб-2 “ може да поразява цели на 500 километра, а „ Шахаб-3 “ – до 1200 километра. „ Фатах-1 “ и „ Фатах-2 “ доближават до 1400-1500 километра.

Това е задоволително, с цел да бъдат нанасяни удари по Израел и американските бази в района.

Ракетите „ Гадр “ и „ Емад “ имат далекобойност до 1800 километра, като в техния обхват попада и нашата страна.

Най-мощните ракети със междинен обхват са „ Седжил-2 “ и „ Хорамшар “, с радиус на деяние 2000 километра и могат да доближават до Индия или до Западна Европа.

Срещу този боеприпас Израел се пази със своята система за противовъздушна защита „ Железен купол “, която може да унищожава ракети изстреляни даже от доста близко разстояние. От няколко месеца на въоръжение е и лазерната система против дронове и нисколетящи обекти „ Железен лъч “.

На въоръжение е и американската система „ Пейтриът “, която пази както американските бази към Персийския залив, по този начин и страните-партньори на Вашингтон.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР