Регистрирането понижение до голяма степен е свързано с динамиката на

...
Регистрирането понижение до голяма степен е свързано с динамиката на
Коментари Харесай

Първенци сме в ЕС с най-голямо понижение на емисиите от парникови...

Регистрирането намаляване значително е обвързвано с динамичността на брутния вътрешен артикул (БВП) на страните от Европейския съюз, което през интервала април-май остава съвсем без изменение по отношение на второто тримесечие на 2022 г. 

 

България е страната от Европейски Съюз, в която е регистрирано най-голямо намаляване на излъчванията от парникови газове през втората четвърт на 2023 година по отношение на същия интервал на предходната година (-23,7 на сто). Това е съчетано с повишение на растежа на брутния ни вътрешен артикул на годишна основа през второто тримесечие. 

 

Съществено намаляване на излъчванията от парникови газове е записано и в Естония (-23.1 на сто), и в Нидерландия (-10.3 на сто).

Най-съществено нарастване на излъчванията от парникови газове измежду страните от Евросъюза е регистрирано в Малта (+7.7 на сто), Латвия (+4.5 на сто), Ирландия (+3.6 на сто), Литва (+3 на сто), Кипър (+1.7 на сто) и Хърватия (+1 на сто). 

 

През втората четвърт на 2023 година икономическите браншове, които са съдействали в най-голяма степен за отделянето на излъчвания от парникови газове, са " промишлено произвеждане " (23,5 на сто), " семейства " (17,9 на сто), " произвеждане и доставка на електрическа сила и на природен газ " (15,5 процента), " селско стопанство " (14,3 на сто) и " превоз и предпазване " (12,8 процента).

 

Емисиите от парникови газове са се нараснали в 6 от 9 стопански бранша в съпоставяне със същия интервал на 2022 година Най-съществено понижение е регистрирано в бранша " произвеждане и доставка на електрическа сила и на природен газ " (-22 на сто), а най-съществено покачване е записано при " превоз и предпазване " (+1,7 на сто).
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР