Ред Бул отново увеличи своя аванс на върха в генералното

...

Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Нидерландия

Ред Бул още веднъж усили своя задатък на върха в генералното класиране при тимовете във Формула 1, откакто Макс Верстапен и Серхио Перес финишираха надлежно първи и пети в Гран При на Нидерландия. Освен това международният първенец записа и най-бързата обиколка в домашния си старт, с което активът на „ Биковете “ от конкуренцията на „ Зандвоорт “ стана 36 точки.

По този метод общия общ брой точки на Ред Бул след първите 15 надпревари за годината се усили на 511, а задатъкът пред Ферари е цели 135 пункта. Пилотите на Скудерията Шарл Леклер и Карлос Сайнц се класираха трети и осми в Нидерландия, с което изгубиха общо 17 точки от Ред Бул.
 Верстапен още веднъж хвърли Нидерландия в възторг със страхотна победа на Верстапен още веднъж хвърли Нидерландия в възторг със страхотна победа на " Зандвоорт "
С по-голяма актив от „ Черните кончета “ от старта на „ Зандвоорт “ с изключение на Ред Бул си потегля и Мерцедес, откакто Джордж Ръсел и Люис Хамилтън приключиха втори и четвърти. Това донесе 30 точки на „ Сребърните стрели “, а разликата сред тях и Скудерията в разногласието за второто място към този момент е 30 пункта.
 Пълно класиране при водачите във Формула 1 след Гран При на Нидерландия Пълно класиране при водачите във Формула 1 след Гран При на Нидерландия