Реал Сосиедад се наложи над Майорка с 1:0 на Реале

...

Реал победи Майорка и задълбочи кризата в състава на гостите

Реал Сосиедад се наложи над Майорка с 1:0 на „ Реале Арена “ в Сан Себастиан в мач от 10-ия кръг в испанската Ла Лига. Единственото попадение в срещата падна в 64-ата минута, когато Брайс Мендес порази задачата.

След този триумф Реал Сосиедад се върна на победния път и събра актив от 18 точки, заемайки 5-о място във краткотрайното класиране. Майорка пък записва петия си следващ мач без победа в шампионата, като отборът се намира на 15-а позиция с 8 пункта.

Двубоят стартира с напън от страна на гостите. В 12-ата минута Кайл Ларин направи страховит независим рейд, който приключи с удар, който обаче не представляваше компликация за Алехандро Ремиро.

До края на първото полувреме рисковите положения пред вратите липсваха и по този начин двата тима се отдръпнаха на полувремето при резултат 0:0.

В 64-ата минута Такефуса Кубо пусна топката в наказателното поле на Майорка, където най-съобразителен се оказа Брайс Мендес, който бе оставен самичък и отблизо разстояние преодоля Предраг Райкович, с цел да изведе своя отбор напред в резултата.

Четири минути по-късно домакините пратиха за повторно топката във вратата на Майорка, когато Микел Оярсабал получи ужасно подаване зад тила на защитата на гостите и опъна мрежата зад Райкович. След преразглеждане на обстановката с ВАР обаче, голът не бе зачетен поради засада в хода на нападението.

Майорка стигна до рисково състояние в 77-ата минута, когато Абдон Пратс бе получателят на центриране в наказателното поле на Майорка, само че ударът му с глава не бе прецизен.
Източник: novsport.com