Реал Сосиедад отстъпи пред Севиля в един от очакваните мачове

...

Севиля с обрат срещу Реал Сосиедад и вече само на точка зад Барселона

Реал Сосиедад отстъпи пред Севиля в един от предстоящите мачове от уикенда в Испания.

Андалусийци се постановиха с 2:1, с попадения на Фернандо и Ен Несири.

Севилци се възползваха от шанса, който им се даде да се приближат до трите съществени кандидати за купата.
 Снимка 527576
Източник:

На " Аноета " домакините се постараха противникът да стигне до успеха оптимално мъчно. Само победа гарантираше на баския отбор, че ще резервира 5-ата си позиция след 31 мача.

Това обаче не се случи. До края на кръга има действителна опция те да бъдат изместени от позицията си.

Еуфорията в Сан Себастиан от триумфа с Кралската купа за предишния сезон към този момент отмина, а в този момент е по-важно " синьо-белите " още веднъж да си обезпечат мястото в Европа.
 Снимка 527574
Източник:

Карлос Фернандес даде преимущество на домакините след единствено 5 минути игра, само че по-късно се стигна до поврат.

Фернандо осъществя изравнителен гол в 22-ата минута, а единствено 120 секунди по-късно Юсеф Ен Несири бе прецизен за 1:2.

Нова смяна в резултата по този начин и не последва.
 Снимка 527573
Източник:

Големият брой контузени още веднъж бе главното терзание в лагера на Реал Сосиедад и за мача през днешния ден. Треньорът Иманол Алгуасил остана без основни играчи в средата на терена, като Микел Мерино, Давид Силва, както още и без Асиер Ияраменди, Айен Муньоси и Мартин Меркеланс.

Тимът на Лопетеги няма загуба в последните си към този момент 6 турнирни дуела, в които взе 16 точки.