Реал Сосиедад и Жирона завършиха 1:1 в първия кръг на

...

Жирона се пребори за точка срещу Реал Сосиедад

Реал Сосиедад и Жирона приключиха 1:1 в първия кръг на испанската Ла Лига.

Началото бе чудесно за отбора от Сан Себастиан, който поведе още в петата минута с помощта на гол на японската си звезда Такефуса Кубо. Той получи прекрасен пас в наказателното поле от айхен Муньос и без да се бави изпрати неспасяем удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Десет минути по-късно съдията Франсиско Маесо отсъди дузпа за Реал Сосиедад за нарушаване на Дейли Блинд от Жирона. Той обаче гледа повтаряне на обстановката на системата за видео асистенция и промени решението си, като анулира наказателния удар.

Малко след половин час игра Кубо още веднъж опита шанса си, като този път топката мина над напречната греда.

В 68-ата минута огромен пропуща за домакините направи Микел Оярсабал, чийто удар бе избавен от Пауло Гасанига.

Малко по-късно Жирона съумя да изравни. Виктор Циганков хвърли дълъг пас към Артьом Довбик, който не направи неточност от близко - 1:1.

До края на мача Реал Сосиедад упражни напън в търсене на трите точки, само че Жирона съумя и с цената на бавене на играта и жълти картона да не допусне втори гол във вратата си.

Автор: Христо Бонински/БТА