Реал си е Реал - това клише може да се

...

Това е Реал и това е неговият турнир. ПСЖ ще почака още

" Реал " си е " Реал " - това факсимиле може да се употребява още веднъж за " лос меренгес " след поредна паметна вечер на " Сантяго Бернабеу " - 3:1 след 0:1 против " Пари Сен Жермен ". И общ резултат 3:2, с който " белите " са на четвъртфинал в Шампионската лига, а ПСЖ още веднъж няма да я завоюва.

Реваншът на най-интересния конфликт от осминафиналите имаше две лица, само че усмихнатото в края отново бе на " Реал ".

Килиан Мбапе откри в 39-ата, още веднъж разписвайки се против (вероятно) бъдещия си тим. Преди това негов гол не беше зачетен за засада, а при малко повече акуратност гостите можеха да имат и по-солиден задатък.

Много мощно първо полувреме като качество на футбола, а след почивката дуелът стана напряко замайващ, най-много поради " Реал ".

Домакините започнаха повече да пресират и да употребяват фланговете, а " Пари Сен Жермен " правеше шокиращи неточности, коствали му елиминацията в последна сметка.

В 61-ата минута Карим Бензема нападна вратаря Джиджо Дунарума, който сбърка, а малко по-късно топката се върна при французина, който изравни. След това Бензема и компания преобладаваха напълно, направиха 2-3 пропуща.

В 76-ата Лука Модрич даде прелестен пас на " деветката " и той опъна мрежата за 2:1 - резултат, при който по новото предписание можеше да има продължение. " Реал " обаче не чака още дълго - след още 120 секунди и нова преса в половината на противника, резултатът стана 3:1. Хеттрик на Бензема.

ПСЖ бе в потрес, а като изключим Мбапе, другите огромни звезди Лео Меси и Неймар бяха сенки. Аржентинецът получи свободен удар в края, само че прати топката над вратата. На конференцията Маурисио Почетино изрази искания за нарушаване против вратаря си при 1:1.

Другият дуел довечера - сред " Манчестър Сити " и " Спортинг " (Лисабон), приключи 0:0, само че британският първенец имаше задатък от 5:0. " Сити " за първи път не вкара гол в домашен мач в шампионата с Пеп Гуардиола като старши треньор.

Четвъртфиналисти към този момент са " Ливърпул ", " Манчестър Сити ", " Байерн " и " Реал ". Осминафиналите приключват другата седмица.
Източник: clubz.bg