Реал се класира за финала за Суперкупата на Испания, след

...

Реал сломи Валенсия на дузпи и е на финал за Суперкупата на Испания

Реал се класира за финала за Суперкупата на Испания, откакто победи Валенсия 4:3 след дузпи.

В постоянното време мачът приключи 1:1. В продълженията нямаше голове и по този начин се стигна до осъществяване на дузпи.
 Карло Анчелоти: Беше инцидентно, че играхме без испанци против Виляреал

" В основата на клуба са испанци "

Срещата се игра на " Кинг Фахд Интернешънъл Стейдиъм " в Рияд (Саудитска Арабия). " Белият балет " ще спори за трофея с спечелилия от двойката Барселона-Бетис, които играят на следващия ден.

Реал натисна от първите минути на дуела, само че откриха резултата в 37-та минута. С дълга топка Бензема бе изведен зад отбраната на Валенсия, след което Джьомерт го настигна и фаулира французина. От бялата точка нападателят не сгреши.
 Снимка 602057
Източник:

Валенсия обаче не се пречупи и изравни при започване на втората част. Самуел Лино се възползва от груба неточност в отбраната на " белия балет " и съумя да се разпише. В продълженията играчите на Карло Анчелоти бяха по-активни, но не съумяха да осъществят.

За Валенсия грешници се оказаха Ерай Джьомер и Хосе Гая, които пропуснаха дузпи. Марко Асенсио, Тони Кроос, Лука Модрич и Карим Бензема пък не сгрешиха.