Реал Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига, след

...

Реал спечели и дербито на Мадрид

Реал Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига, откакто взе градското дерби с Атлетико. Белия балет завоюва с 2:1 на „ Уанда Метрополитано “.

За първи път от началото на сезона Антоан Гризман стартира като титуляр за Атлетико. Това обаче не оказа помощ изключително доста на отбора на Диего Симеоне. Самият треньор записа мач номер 208 отпред на дюшекчиите и изпревари легендата Луис Арагонес.

Реал обаче поведе в 18-ата минута – Чуамени пусна към непокрития Родриго за 0:1. Това е трето попадение за него в пет мача този сезон. Гризман можеше да изравни, само че Куртоа избави. А в 36-ата минута стана 0:2. Винисуис уцели гредата, само че при добавката Валверде не пропусна.

Седем минути преди края Марио Ермосо върна очакванията на Атлетико. Той вкара с рамо след корнер, изпълнен от Гризман. Ермосо обаче си изпроси два жълти картона за две минути и беше изпъден.

Реал не беше започвал с. Кралския клуб води в класирането с две точки пред – 18 против 16. Атлетико е седми с 10 точки.
Източник: flashnews.bg