Реал Мадрид записа домакински успех над Гранада с 2:0 в

...

Реал Мадрид не даде шанс на Гранада

Реал Мадрид записа домашен триумф над Гранада с 2:0 в 15-я кръг на Ла Лига и се върна на върха на класирането. Реал и имат по 38 точки в челото, само че Белия балет има по-добра голова разлика. Гранада е предпоследен с едвам 7 точки и единствено една победа от началото на сезона.

Брахим Диас даде преднина на Реал за 1:0 в 26-ата минута след положително подаване от Тони Кроос. Белингам падна в наказателното поле на Гранада в 45-ата минута, само че не последва сигнал от рефера за дузпа. Хоселу можеше да се разпише за домакините в добавеното време, само че стреля неопределено.

Бразилецът Родриго обаче не сгреши в 57-ата минута с прецизен удар за 2:0, а малко преди неговото попадение Белингам пропусна още една опция за Реал.

В 75-ата Федерико Валверде получи точно подаване в офанзива за мадридчани, само че не съумя да преодолее вратаря на гостите. Тимът на Карло Анчелоти е в серия от пет следващи победи. И то макар че през днешния ден беше без Винисиус, Модрич и Камавинга.

Източник: flashnews.bg