Реал Мадрид стигна до трудна победа над Аякс с 2:1

...

Реал се добра до победа над Аякс, Тотнъм поглежда към 1/4-финалите

Реал Мадрид стигна до сложна победа над Аякс с 2:1 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионска лига, играна на стадион " Йохан Кройф Арена " в Амстердам.
 ПСЖ приземи Юнайтед, Рома ще трепери на реванша против Порто
Двубоят бе извънредно зрелищен и динамичен, в който испанците съумяха да се доберат до триумфа, с помощта на Карим Бензема (60`) и Марко Асенсио (87`).

Домакините, които преобладаваха в огромна част от мача и пропуснаха няколко чисти положения, въпреки всичко съумяха да разпечатат вратата на Тибо Куртоа, откакто Хаким Зиеш (75`) се разписа. Тази вечер станахме очевидци и на първия анулиран от ВАР гол в историята на Шампионската лига.

Така Реал разполага с добра преднина преди реванша на " Сантиаго Бернабеу ", който ще бъде на 5 март от 22:00 часа българско време.

В другия мач, който се игра тази вечер Тотнъм гледа към 1/4-финалите след класическа победа с 3:0 над Борусия Дортмунд на стадион " Уембли ".

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което домакините имаха леко предимство, само че като цяло офанзивите се редуваха и пред двете порти.

Домакините нанесоха своя удар при започване на второто полувреме посредством Хюн-Мин Сон. В 83-ата минута Ян Вертонген удвои задатъка, а влезлият като запаса Фернандо Йоренте оформи крайния резултат.

Така Тотнъм стана първият британски тим с победа вкъщи над противник от Германия във етапа на елиминациите на Шампионската лига след Манчестър Юнайтед, който победи през сезон 2010/2011 година Шалке 04 с 4:1 в полуфинален конфликт на " Олд Трафорд ".
Източник: offnews.bg