Реал Мадрид спечели трофея "Бернабеу", след като надигра с 2:1

...

Роналдо донесе нов трофей на Реал Мадрид

Реал Мадрид завоюва трофея "Бернабеу ", откакто надигра с 2:1 Фиорентина в конфликта сред двата отбора в испанската столица. Гостите първи взеха преднина в мача с гол на Жордан Верету в 3-ата минута, само че домакините направиха цялостен поврат, а героят още веднъж бе Кристиано Роналдо, който първо създаде изравнителното попадение на Борха Майорал в 7-ата минута, а по-късно самичък вкара страховит гол в 33-ата минута и по този начин донесе успеха на своя отбор. Българинът Петко Христов също влезе в игра за гостите и се докосна до магията на "Сантиаго Бернабеу ", въпреки и да престоя на терена единствено няколко минути в добавеното време.

Фиорентина стигна до гол още с първата си офанзива в мача. В 3-ата минута Жордан Верету бе открит пред наказателното поле и с доста добре ориентиран удар съумя да вкара за 0:1.

Реал обаче реагира като ощипан и в 7-ата минута възвърне равенството. Кристиано Роналдо напредна в пеналта и пусна изострен пас към Борха Майорал, който от близко засече топката във вратата за 1:1.

Гостите имаха страховит късмет още веднъж да си върнат преднината, откакто в 19-ата минута Давиде Астори опита акробатичен удар в наказателното поле и принуди Кико Касийя да демонстрира ослепителен инстикт.

Реал обаче държеше самодейността в мача и в 33-ата минута излезе напред в резултата. Роналдо напредна отляво, нахлу в наказателното поле и с смъртоносен удар в далечния ъгъл на вратата бе прецизен за 2:1.

В 44-ата минута домакините можеха да стигнат и до трето попадение, откакто мощен удар на Борха Майорал бе избавен по превъзходен метод от Марко Спортиело.

Второто полувреме стартира малко по-мудно, само че последователно на "Бернабеу " още веднъж стана забавно. В 69-ата минута Иско със супер пас изведе Лукас Васкес зад отбраната, само че ударът му бе над вратата.

Фиорентина пък отговори с късмет пред Марко Бенаси в 75-ата минута, който бе изтърван от отбраната, само че стреля около вратата.

Най-добрият късмет за Реал за нов гол пристигна в 84-ата минута, когато първо Гарет Бейл стреля от отдалеченост, вратарят Бартоломей Драговски избави, а при добавката Роналдо от близко нацели гредата. До края на мача "белият балет " пропусна още няколко благоприятни условия, само че до нов гол по този начин и не се стигна.

Все отново Реал се поздрави с триумфа и за 27-ми път завоюва трофея "Бернабеу ".
Източник: fakti.bg