Реал Мадрид спечели с 4:2 гостуването си на Осасуна от

...

Безпощаден Реал Мадрид дръпна с 10 точки на върха в Ла Лига

Реал Мадрид завоюва с 4:2 гостуването си на Осасуна от 29-ия кръг в испанската Ла Лига. " Кралете " безусловно отвяха противниците си и справедливо се поздравиха с триумф.

Винисиус Жуниор откри резултата в 4-ата минута след груба неточност на Алехандро Катена, само че домакините дадоха отговор три минути по-късно с гол на Анте Будимир.

След почивката не останаха никакви съмнениия кой е по-класният тим и в границите на три минути сред 61-ата и 64-ата се разписаха надлежно Браим Диас и още веднъж Винисиус.

Памплонци пък съумяха да вкарат още един гол в добавеното време посредством Икер Муньос, само че за повече нямаха сили.

В класирането Реал Мадрид е водач със 72 точки, на 10 пред Жирона, само че и с мач повече. Осасуна остава на 10-ото място с 36 пункта.

След единствено 4 минути игра Алехандро Катена позволи безумна неточност, Винисиус открадна топката и остана очи в очи с вратаря. Браилецът елегантно насочи топката в ъгъла и откри резултата.

⚽ 4' | 0-1 |
¡¡¡GOOOOOOOOOOL de!!!
|
— Real Madrid C.F. (@realmadrid)
Три минути по-късно Осасуна изравни. Памлонци извършиха ъглов удар, след който Хорхе Ерандо върна към Анте Будимир, а нападателят заби 15-ия си гол за сезона.