Реал Мадрид спечели с 2:0 визитата си на Осасуна с

...

Реал измъкна успех над Осасуна с два късни гола

Реал Мадрид завоюва с 2:0 визитата си на Осасуна с голове през второто полувреме. Така Белия балет редуцира преднината на на върха на пет точки. Каталунците обаче имат мач по-малко.

Карим Бензема не игра поради травма и Винисиус поведе нападението на първенците. Първото състояние за гол беше точно за 22-годишния бразилец, само че Серхио Ерера избави удара му в десетата минута. Винисиус вкара в 52-та минута, само че попадението беше анулирано поради засада.

После Осасуна удари напречната греда посредством Мой Гомес в 62-та минута. Малко по-късно Хон Монкайлоа стреля неопределено от комфортно състояние.

Реал Мадрид обаче взе трите точки с два късни гола. Винисиус асистира на Валверде за 0:1 в 78-та минута.. После Винисиус още веднъж прати топката в мрежата, само че и това попадение беше анулирано поради засада. Секунди по-късно обаче Асенсио засече подаване на резервата Алваро Родригес и оформи крайното 0:2.
Източник: flashnews.bg