Реал Мадрид постигна убедителна победа срещу гостуващия Макаби Тел Авив

...

Реал Мадрид отново не се затрудни с Макаби Тел Авив

Реал Мадрид реализира безапелационна победа против гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 95:66 (35:26, 21:11, 18:11, 21:18) и поведе с 2:0 триумфа в плейофната серия сред двата състава от Евролигата по баскетбол за мъже. На четвъртфиналите се играе до три победи от пет вероятни срещи, а спечелилите се класират за Финалната четворка сред 19 и 21 май в Белград (Сърбия).

Реал може да доближи до Финалната четворка за осми път в последните 11 години, в случай че завоюва третия мач в Тел Авив идващия вторник. Преднината на Реал от 56:37 на почивката е втори най-голям общ резултат през първо полувреме в плейофите от 2007/2008 насам. Макаби не съумя да усъвършенства играта си през идващите две елементи и разумно загуби мача.

Серхио Люл приключи със 17 точки за испанския гранд, до момента в който Венсан Поаре и Гершон Ябуселе прибавиха по 16. Поаре записа и "дабъл-дабъл ", откакто завоюва 10 битки.

Кийнън Евънс беше най-резултатен за Макаби с 9 точки.