Реал Мадрид победи Виляреал с 4:1 в двубой от 17-ия

...

Реал Мадрид разпиля Виляреал

Реал Мадрид победи Виляреал с 4:1 в дуел от 17-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион " Сантиаго Бернабеу ".

Джуд Белингам даде задатък за домакините в 25-ата минута. Това е 17-и гол за англичанина в 20 дуела през този сезон. Родриго удвои в 37-ата, а Хосе Луис Моралес понижи в 54-та минута, само че единствено 10 по-късно Браим Диас се разписа. Четири по-късно ветеранът Лука Модрич оформи крайния резултат.

Лошите вести за треньора на мадридчани Карло Анчелоти пристигнаха, когато Дейвид Алаба излезе наложително в 35-та минута със подозрения за тежка травма в коляното. Той бе сменен от Начо Фернандес.

Иначе Реал Мадрир излезе на първото място в класирането на шампионата с 42 точки, на една зад втория Жирона, който на следващия ден ще одобри Алавес от 22:00 часа. Виляреал е 14-а позиция с 16 точки.